Sonda
Czy to dobry pomysł, żeby parafie miały swoje strony internetowe ?
Wyszukiwarka
Galeria
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 15
W tym miesiącu: 1079
Wszystkich: 1650

Strony internetowe, które wykonujemy charakteryzują się profesjonalnym przygotowaniem. Po przez zachowanie odpowiedniej proporcji pomiędzy formą a treścią stają się nową formą dotarcia do człowieka. W połączeniu z wiedzą jaką o swojej Parafii posiada każdy Proboszcz mogą zostać wykorzystane jako narzędzia skutecznej ewangelizacji.

Z innych charakterystycznych cech można wymienić to, że strony, które wykonujemy poprawiają promocję Parafii a także komunikację pomiędzy duszpasterzami i parafianami. Odpowiednio zredagowane zawierają wszystkie ważne informacje w jednym miejscu i co najważniejsze wszystkie te informacje są ogólnodostępne.

Profesjonalny projekt graficzny zawierający ładną animację sprawi, że będzie to ciekawa i miła dla oka wizytówka, a co najważniejsze przejrzysta, funkcjonalna, prosta i intuicyjna obsługa pozwoli dotrzeć do ludzi w każdym wieku.

Na stronach internetowych Parafii można zamieszczać ogólne informacje. Zarówno te współczesne jak również historyczne. Są dobrym miejscem do przybliżenia szerszemu gronu sylwetek księży pracujących w Parafii.

Na stronach internetowych umieszcza się m.in.:

  • godziny odprawiania Mszy Św.,
  • aktualności,
  • ogłoszenia parafialne,
  • godziny urzędowania kancelarii,
  • intencje mszalne,
  • galerie zdjęć z różnych uroczystości i wydarzeń.

Inne często umieszczane funkcjonalności to Liturgia godzin, Czytania z dnia, Kalendarz czy Księga gości, do której może się każdy wpisać aby pozostawić kilka ciepłych słów z pozdrowieniami czy życzeniami.

Ponieważ Internet sam w sobie nie zawiera ograniczeń terytorialnych informacje te są dostępne z każdego miejsca na kuli ziemskiej.

Rozbudowane strony internetowe dla Parafii

Bardziej rozbudowane strony internetowe posiadają proste w obsłudze udogodnienie automatyzujące najczęściej wykonywane prace. Mowa tu o zaawansowanym panelu administracyjnym, który wbrew pozorom nie wymaga do jego obsługi specjalistycznej wiedzy informatycznej.

Na takich stronach można dodatkowo umieścić tzw. wirtualne wycieczki (wirtualne panoramy sferyczne 360°) przedstawiające obiekty sakralne (kościół, kaplice, itp.). Są to specjalnie wykonane i przygotowane fotografie przedstawiające cały obraz zawarty wokół aparatu fotograficznego wykonującego zdjęcie, zarówno w poziomie jak i w pionie. Zdjęcia takie oddają w pełni atmosferę miejsca a oglądający ma wrażenie jakby był wewnątrz oglądanego budynku.

Więcej informacji o panoramach sferycznych można znaleźć pod adresem www.e-parafia.net.pl/panoramy-sferyczne